Mini rekuperatoriai
Mini rekuperatorius, dar kitaip vadinamas decentralizuotas rekuperatorius arba sieninis rekuperatorius. Decentralizuotu rekuperatoriumi jis vadinamas todėl, kad jam nereikia vedžioti ortakių po patalpas. O sieniniu rekuperatoriumi jis vadinamas todėl, kad jis yra montuojamas ant sienos, jo nugarinėje dalyje išgręžus vieną arba dvi angas per sieną kad būtų imamas šviežias oras bei šalinamas blogas oras. Mini rekuperatoriaus kaina dažniausiai yra mažesnė nei įprasto plokštelinio arba rotacinio rekuperatoriaus, bet taip yra todėl, kad šie rekuperatoriai yra mažesnio našumo ir jo vieno dažniausiai neužtenka namui ar butui. Sieninį mini rekuperatorių rekomenduojame rinktis tuomet kai patalpose jau yra padarytas remontas ir nėra galimybių pravedžioti ortakių. Dažniausiai jie tinkami renovuojamiems daugiabučiams, kurie po renovacijos tampa sandaresni bei juos privalomai reikia vėdinti. Sieninio mini rekuperatoriaus įrengimo kaina yra mažesnė nei įprasto rekuperatoriaus, dėl to, kad nereikia vedžioti ortakių. Sieniniai mini rekuperatoriai gali būti dviejų tipų: su plokšteliniu šilumokaičiu arba su keramikiniu šilumokaičiu. Priklausomai nuo šilumokaičio, jo veikimo principas taip pat skiriasi. Esant plokšteliniam šilumokaičiui šilumos mainai vyksta nuolat, o esant keramikiniam šilumokaičiui, mini rekuperatorius 70 sekundžių ištraukinėja orą iš patalpų, kad įšiltų keramika, o kitas 70 sekundžių oras yra tiekiamas į patalpas nuimant šilumą nuo keramikos. Skirtingų gamintojų laikas, kurį oras yra tiekiamas ir ištraukiamas gali skirtis, bet principas išlieka tas pats. Renkantis sieninį mini rekuperatorių vertėtų pasidomėti, kokie jo yra vartotojų atsiliepimai, nes šių rekuperatorių pasiūla yra didžiulė ir ne visi jie gali pateisinti jūsų lūkesčius.
Mini rekuperatoriai internetu
Pas mus internetu visada galite pirkti gera kaina, bet kurį mini rekuperatorių. Jei randate geresnę kainą kitur, arba kyla daugiau klausimų, į visus juos padės Jums atsakyti mūsų specialistai.
[Noriu konsultacijos]
Kokie mini rekuperatorių privalumai?
Kad ir mini, bet privalumų turi:
-Greitas įrengimas. Vieną minį rekuperatorių dažniausiai galima įsirengti per 2-4 valandas.
-Mini rekuperatorius gali būti įrengtas tik viename kambaryje, nereikia projektuoti brangios vėdinimo sistemos visam pastatui.
-Mini rekuperatorius gali būti montuojamas jau įrengtame name.
-Mini rekuperatoriai gali komunikuoti tarpusavyje, kai vienas tieks orą, kitas tuo metu šalins.
-Mini rekuperatorius taupys patalpos šilumą dalį jos grąžindamas atgal su šviežiu oru.
-Mini rekuperatorius mažins patalpoje esančią drėgmę, taip apsaugos patalpas nuo pelėsio.
-Labai mažos energijos sąnaudos.
Dažniausias mini rekuperatorių panaudojimas
Po renovacijos
Labiausiai šie mini rekuperatoriai išpopuliarėjo atliekant senų daugiabučių renovaciją. Po renovacijos, namai tampa gerokai sandaresni, nes kaip kitaip sutaupysi šilumą. Išsprendus šilumos taupymo problemą, atsirado nauja problema – pelėsis. Kad neatsirastų pelėsis, užtektų tiesiog reguliariai atsidaryti langą ir prasivėdinti. Tačiau, šaltuoju periodu, taip vėdinant patalpas lauk išmesite visą naudą gautą po renovacijos, nes brangi šiluma išeis tiesiog pro langą. Kitas galimas sprendimas būtų centralizuota vėdinimas su šilumos atgavimu (rekuperatorius), bet tam reikėtų vedžioti ortakius po visą pastatą, kas būtų labai sudėtinga sename renovuojamame name. Todėl mini rekuperatorius, kuris tiesiog montuojasi per sieną, nereikalauja didelių investicijų į vamzdyną, sienų griovimą, remontą po darbo, puikiai išsprendė problemą.
Bute pasikeitus langus
Panašiai kaip ir renovacijos atveju, tiesiog pasikeitus langus bute į sandaresnius, galite gauti tą patį neigiamą efektą dėl perteklinės drėgmės ir pelėsio. Todėl šiuos mini rekuperatorius dažnai perka žmonės, kurie susidūrė su pelėsio problema būtent po langų pasikeitimo.
Siekiant išsaugoti lubų aukštį
Būna ir taip, kad statant namą, tiesiog nebuvo įvertinta jog dėl vėdinimo ortakių žemės lubos, o taip norisi išsaugoti jas aukštas... Ne kartą žmonės rinkosi mini rekuperatorių būtent dėl šios priežasties, nes ortakių vedžiojimas jiems būtų sugadinęs patalpų vaizdą.
Neturint vietos rekuperatoriui
Įsirengti centralizuotai rekuperacinei sistemai reikia numatyti vietą pačiam įrenginiui, kolektoriams, magistraliniams ortakiams. Kartais pagalbinių patalpų yra per mažai, juk ten reikia sutalpinti ir katilą, boilerį, indaplovę ir panašiai. Kai viską sudedi, pasirodo, kad sutalpinti dar rekuperatorių yra tikras iššūkis. Tad išgelbėjimu vėl tampa mini rekuperatorius.
Mūsų specialistai visada įsigilins į Jūsų situaciją ir padės parinkti geriausią sprendimą pagal Jūsų poreikius. Įrangą ne tik parinks, bet prireikus ir sumontuos.
[Noriu konsultacijos]
Mini rekuperatoriai su keramikiniu šilumokaičiu
Mini rekuperatoriai su keramikiniu šilumokaičiu veikia nuolat keisdami oro kryptį. Priklausomai nuo gamintojo, periodiškumas yra kas 60-70 sekundžių. Tai reiškia, jog 60-70 sekundžių iš patalpos bus šalinamas senas oras, o keramika per tą laiką dėl savo gerų šilumos laidumo savybių, įšils iki temperatūros, kuri yra patalpoje (arba labai jai artimos temperatūros). Po to, ventiliatorius pradės veikti priešinga kryptimi ir sekančias 60-70 sekundžių tieks į patalpas šviežią orą. Šio ciklo metu, šviežias oras praeis pro filtrą bei keramikinį šilumokaitį. Žiemos metu, keramikinis šilumokaitis padės taupyti patalpų šilumą, o vasaros metu patalpų vėsą. Efektyviausiai šie šilumokaičiai veikia pirmoje ciklo pusėje, vėliau keramika praranda savo šilumą gautą iš patalpų oro ir efektyvumas krenta. Šio tipo mini rekuperatoriams užtenka vienos skylės per sieną.
Mini rekuperatoriai su plokšteliniu šilumokaičiu
Mini rekuperatorius su plokšteliniu šilumokaičiu veikia labai panašiai kaip ir paprastas plokštelinis rekuperatorius. Šiame rekuperatoriuje oras nuolat juda abejomis kryptimis, tad šilumos mainai vyksta nuolat. Jam reikalingos dvi skylės sienoje, šviežiam oro iš lauko paimti bei senam orui iš patalpų pašalinti. Dėl sąlyginai nedidelio dydžio, šių rekuperatorių našumas yra mažas (50-100 m3/val.). Kuo didesniu greičiu veiks rekuperatorius, tuo prastesnis bus jo šilumos atgavimo koeficientas.
Nepriklausomai nuo pasirinkto mini rekuperatoriaus tipo, jie abu puikiai susidoros su perteklinės drėgmės pašalinimu, padės išvengti pelėsio, taupys šilumą, užtikrins sveikesnį mikroklimatą patalpose.
Mūsų specialistai padės Jums išsirinkti tinkamą mini rekuperatorių.
[Noriu konsultacijos]